Ferie w Rzeszowie, czyli jak spędzić z dzieckiem zimowy urlop w mieście?

Niepubliczne przedszkole Rzeszów przedstawia pomysły na ferie!

Sezon na ferie rozpoczęty. Część rodziców może cieszyć się tygodniowym (lub trwającym dłużej) zimowym urlopem. Jednak rodzinny wyjazd, z różnych względów, stoi pod znakiem zapytania. Brak wyjazdu na narty czy do innych pięknych zakątków Polski i świata nie musi oznaczać zmarnowanych ferii! Nawet zostając w domu – w Rzeszowie lub w okolicach – można spędzić naprawdę fantastyczny czas z kilkuletnim dzieckiem! Niepubliczne przedszkole Rzeszów Ptasie Radio ma dla Was kilka porad!

Idźcie na basen!

W ciągu roku brakuje Wam czasu? W wakacje przeraża tłum ludzi i przez pracę ciężko wygospodarować wolną chwilę? Może w ferie warto pójść na basen! To, że dziecko nie potrafi pływać, nie jest żadną przeszkodą. Ośrodki rekreacji oferują zbiorniki o różnej pojemności wody – w tym brodziki przystosowane dla najmłodszych. Przedszkolakowi warto wziąć na basen koło lub rękawki.

Szukajcie zimy na zewnątrz!

Wspólne lepienie bałwana, szalona jazda na sankach, obserwowanie płatków śniegu – spacer po parku, lesie lub wycieczka za miasto może i Rodzicom, i Dzieciom dostarczyć wielu wrażeń. Może warto pomyśleć na przykład o kuligu?

Dzieciaki też tańczą na lodzie!

Pociecha ma ochotę na łyżwy? Korzystając z zimowego urlopu, możecie odwiedzić lodowisko. Pamiętaj jednak, by wybrać profesjonalne, z przeszkoloną kadrą, która pokaże dziecku, jak powinno się jeździć. Nigdy nie zabieraj malucha na zamarzniętą rzekę lub inny zbiornik wodny.

M jak… Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Rzeszowie przez turystów. A Wasza rodzina widziała już kolekcję? Jeśli nie, to ferie są doskonałym czasem na wycieczkę. Przedszkolak z bliska pozna bohaterów bajek, a i Rodzice pewnie chętnie wrócą do czasów dzieciństwa. Szczegóły i godziny otwarcia znajdziecie na stronie internetowej  Muzeum: http://www.muzeumdobranocek.com.pl/p/.

Niepubliczne przedszkole Rzeszów poleca lokalne atrakcje!

Oprócz Muzeum Dobranocek na liście obowiązkowej do odwiedzenia w ferie powinien się znaleźć lokalny Teatr Maska. Niepubliczne przedszkole Rzeszów przypomina, że ta placówka kulturalna ma w swoim repertuarze mnóstwo propozycji właśnie dla najmłodszych widzów – warto sprawdzić spektakle grane w zimowych miesiącach: http://www.teatrmaska.pl/.

Leave a Reply

Your email address will not be published.